Bubnjevi
Cilj nastave bubnjeva u Muzičkom ateljeu je postavljanje dobrih temelja kod polaznika kako bi se sami kasnije brzo razvijali i usvajali nova znanja, te tako stasali u dobre i kvalitetne glazbenike.Nastava je podjeljena u tri područja: tehnika, koordinacija, muziciranje.
Dobra tehnika omogućuje bubnjaru da svira opušteno pri različitim tempima i dinamikama, uz lijep ton bubnjeva. U ovom dijelu uči se postav tijela, držanje palica, izvođenje udaraca, sviranje nogama itd. Za postizanje dobre tehnike bitno je redovito predano vježbati i imati strpljenja, budući da se dobra tehnika gradi godinama.Koordinacija je ključan element bubnjarstva jer se istovremeno koriste ruke i noge prilikom sviranja. U tu svrhu se rade vježbe za razvijanje neovisnosti ruku i nogu, te podjednako razvijanje lijeve i desne strane tijela.
Muziciranje je dio gdje se polaznika priprema za konkretne glazbene situacije. Uče se ritmovi, prijelazi, sola, čitanje notnog teksta, ugađanje instrumenta itd. Muziciranje nadilazi individualnu nastavu svojim opsegom. To se nadopunjuje nastavom iz solfeggio-a i skupnim muziciranjem, a na višim godinama i glazbenom teorijom. Neophodno je da učenik razvija svoju muzikalnost i samostalno kroz slušanje i analiziranje glazbe, odlaženje na koncerte, druženje s drugim glazbenicima i sviranjem.